הוצאת רישיון נהיגה למלגזות

משרד התחבורה מחייב כל נהג על מלגזה בהוצאת רישיון מיוחד. הדבר תקף גם למלגזות משומשות וגם לנהיגה על מלגזות חדשות לחלוטין. בבתי ספר ללימוד נהיגה תעברו הסמכה מקיפה ותלמדו כל מה שחשוב לדעת על מנת להפעיל מלגזות משומשות או חדשות בצורה בטוחה לכם ולסובבים אתכם וכמובן תקבלו רישיון שיאפשר לכם לנהוג על מלגזות משומשות או חדשות לחלוטין.

תנאי הקבלה לקורסים בדר"כ דומים ודורשים שתהיו מעל לגיל 18, גיל מינימלי לנהיגה על מלגזות משומשות וחדשות וכמובן צריך להיות לכם רישיון נהיגה רגיל. באסיף הנדסת מלגזות נשמח להמליץ לכם מניסיוננו על בתי ספר שניתן לעבור בהם את הקורס הראשוני או את הריענון השוטף.

תוכנית הלימודים מפוקחת על ידי משרד התחבורה ומשרד התמ"ת וכוללת חלק מעשי ובו למידה בפועל על מאפייני מלגזות משומשות מכל סוג שהוא, מלגזות משומשות דיזל, מלגזות משומשות חשמליות, מלגזות משומשות אדם הולך ועוד. ישנו גם חלק תיאורטי של למידה בכתה ובמהלכו נסקרים חלקי מלגזות משומשות, מאפייניהם, נלמד באופן תיאורטי כיצד לתפעל מלגזה ולטפל בתקלות, מה שייתן לנו אחר כך בסיס לטיפול במוסך. דעו כי רישיון למלגזות משומשות שונה מרישיון לכלי צמ"ה אחרים, למשל למשאיות או טרקטורים, מעמיסים טלסקופים ועוד. גם לאחר הוצאת רישיון נהיגה למלגזות משומשות והתחלת עבודה עליהן, יש צורך מידי תקופה לעבור ריענון נהיגה. גם הריענון נעשה בבתי ספר מוסמכים לכך והוא נמשך ימים בודדים.